" נשאלה שאילה זו בפניהם תלמוד גדול או מעשה גדול? 
..נענו כולם ואמרו תלמוד גדול שהתלמוד מביא לידי מעשה." 
מסכת קידושין

בית מדרש חצרות

בית מדרש ירושלמי פתוח
לצעירות וצעירים
בבית ישראל
מחצר כנרת לחצר החסידים
מהחצר האחורית
עד לחצר הפנימית
מסע של עירוב חצרות

בית מדרש חצרות מזמין לתכניות לימוד ויצירה, בחבורות של צעירים וצעירות מכל המגזרים, הפועלות בקהילת בית ישראל בירושלים ובמרחב הקסום של אתר הטבע ח'רבת ארזה.

צאו למסע  
סקרנים, חקרנים ויוצרים, חלוצים וחסידים, חולמים ואנשי מעשה, מוזמנים למרחב של מפגש, לימוד ויצירה.

נגן וידאו

הנוסעים

תכנית 'הנוסעים' יוצרת רשת נושמת של מנהיגים רוחניים קהילתיים שהינם בוגרים מובילים של בית ישראל. מטרת הרשת ליצור מרחב המתמקד בלימוד משותף, תמיכה רוחנית ורגשית ומתן כלים לצמיחה והתפתחות כמובילים. מרחב שהוא מעין נובע של לימוד, כלים, רוח ושותפות שנותנים כוח לכל אחד במקומו ליצור ולצמוח במרחב ההשפעה שלו, ויצירת הרשת להשפעה משותפת.

** 'הנוסעים' הוא כינוי חסידי שמקורו ביידיש לחסידים שבאים אל רבם. הנסיעה עצמה נחשבת חלק מתהליך ההתעלות וההתכוונות, הנוסעים הם לא סתם עוברי דרכים הם בתהליך פנימי עמוק. שם זה מבטא את היכולת להפליג יחד, לצאת למסע של שיתוף לימוד, השראה וכלים לגדילה והובלה.

המגשימים

תכנית 'המגשימים' בונה ומטפחת חבורת פעילים יזמים ושליחי ציבורי שיהוו מנהיגות יוזמת ומובילה בקרב קהילת הבוגרים שלנו פנימה, וחוד חנית של הגשמת קהילת הבוגרים בחברה הישראלית החוצה. אנשי משימה, קהילה, רוח וחברה המשרתים כשליחי ציבור באמונה או שואפים לצמוח לכך. התכנית ממנפת יוזמות של בוגרי המכינה על ידי מתן תמיכה רעיונית וכספית לצד מתן כלים ליישום והוצאה לפועל של מיזמים אפקטיביים.

בארות

לגלות את המים המתוקים החבויים בנפש פנימה,
לחפור את הבארות שנסתמו,
לדלות מבאר הכפר המשותפת.


תכנית בארות מזמינה הורים ואנשי חינוך ללימוד הגישה ההקשרותית התפתחותית. 

בוקר בשבוע של העמקה בשדה החינוכי, כחלק מחבורה המבקשת לבנות את דרכה בעשיה.

תמונות מהאירועים שלנו

גלילה למעלה
דילוג לתוכן